هایفو چه تاثیری بر پوست دارد؟

در حال انجام هایفو تراپی

یکی از بهترین روش‌های درمانی برای جوانسازی صورت و جلوگیری از پیری پوست، هایفو یا امواج اولتراسوند متمرکز شدت‌یافته است که می‌تواند اثرات بسیار خوبی از خود بر جای گذارد. هایفو جز روش‌های نسبتا جدید جوانسازی پوست بوده و بدون هیچ دردی انجام می‌گیرد. در روش هایفوتراپی از امواج فراصورت کمک می‌گیرند تا با استفاده از آن، کلاژن سازی لایه‌های زیرین پوست تحریک شود.

تاریخچه هایفو

هایفو از روش‌هایی است که ابتدا برای درمان بیماری‌های دیگر کاربرد داشت. این امواج نخستین بار برای درمان تومور مورد استفاده قرار گرفت و از سال 2008 به بعد وارد حیطه زیبایی شد. HIFU در سال 2009 توسط سازمان‌ غذا و دارو آمریکا به منظور لیفت ابرو مورد تایید قرار گرفت و پس از آن در سال 2014، به عنوان روش درمانی برای از بین بردن چین و چروک صورت تایید شد.

هایفو چیست؟

عملکرد روش هایفو

در این روش درمانی، انرژی اولتراسوند با هدف قرار دادن لایه‌های مختلف پوستی، تاثیر قابل توجهی از خود بر جای می‌گذارند که البته عوارض زیادی به دنبال نخواهد داشت. پس از تابیدن انرژی اولتراسوند به پوست، سلول‌ها دچار اسیب سلولی شده که این موضوع باعث تحریک کلاژن سازی بیشتر می‌شود. با افزایش ساخت کلاژن، چین و چروک‌های موجود بر روی صورت هم برطرف خواهند شد.

اثرات روش هایفو عبارتند از:

  • برطرف کردن چین و چروک‌های صورت: یکی از مهم‌ترین اثرات هایفو بر روی پوست صورت، از بین بردن چین و چروک‌هایی است که بر روی پوست شکل گرفته‌اند. همه انسان‌ها دوست دارند جوان‌تر بنظر برسند و یا خطوط شکل گرفته از اخم یا خط لبخند خود را محو کنند که در این حالت روش‌هایی مانند هایفوتراپی مفید خواهند بود.
  • صاف و سفت شدن پوست صورت: به دلیل افزایش سن، پوست صورت شل شده و برای اینکه حالت بهتری پیدا کند، می‌توان از روش هایفو کمک گرفت.
  • لیفت پلک و گونه: هایفو می‌تواند در لیفت پلک و گونه هم موثر باشد.
  • کلاژن سازی بیشتر: همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، این روش درمانی با تحریک کلاژن سازی به جوانسازی پوست کمک می‌کند که این امر با نفوذ انرژی اولتراسوند به لایه‌های زیرین پوست انجام می‌گیرد.

اثرات هایفو چه زمانی خود را نشان می‌دهد؟

تاثیر درمان هایفو در همان روز خود را نشان نمی‌دهد بلکه باید کمی صبر کنید تا با تولید کلاژن بیشتر، پوست حالت بهتری پیدا کند. معمولا برای مشاهده بهترین نتیجه باید بین دو الی سه ماه صبر کنید تا تاثیر آن، خود را نشان دهد. پس از اینکه در یک جلسه هایفو تراپی از کلینیک شیرین دهقانی شرکت کردید، تولید کلاژن تا شش ماه ادامه پیدا می‌کند.

در حال هایفو تراپی

ماندگاری روش هایفو

ماندگاری روش درمانی هایفو بسته به شرایط پوست هر فرد متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی تاثیر آن برای طولانی مدت قابل مشاهده است. از آنجایی که هایفوتراپی منجر به تحریک کلاژن سازی می‌شود، در بازه زمانی شش ماه تا سه سال می‌توان اثرات آن را مشاهده کرد. چنانچه این روش درمانی به درستی انجام گیرد، پیری پوست را تا سه سال عقب انداخته و نیازی به مراجعه متعدد به مراکز درمانی نخواهید داشت اما بسته به شرایط پوستی، ممکن است در کمتر از 6 ماه اثر آن از بین برود.

برای اینکه بهترین نتیجه را از روش درمانی هایفوتراپی بگیرید، توصیه می‌کنیم که دو جلسه درمانی به فاصله شش ماه رزرو کنید تا اثرگذاری آن بهتر باشد. پس از آن هر سال، یکبار به مرکز مورد نظر خود مراجعه کنید تا ماندگاری هایفو بیشتر شود. چنانچه از این روش برای ناحیه‌ای استفاده می‌کنید که چروک‌های عمیق‌تری دارد، باید یک جلسه بیشتر مراجعه کنید.

در کنار جلسات درمانی مختلف، برای اینکه اثر این روش درمانی بهتر و برای مدت زمانی طولانی بماند، می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  • تا حد امکان برای مدت زمان طولانی مقابل نور خورشید قرار نگیرید یا از کرم‌های ضد افتاب استفاده نمایید. نور خورشید می‌تواند پوست شما را سوزانده و مانع از جوانسازی بهتر آن شود، در نتیجه تا مدتی پس از شرکت در جلسه هایفو تراپی بهتر است برای مدت زمان طولانی زیر نور مستقیم خورشید نمانید.
  • برای هیدراته نگه داشتن بدن، آب بیشتری بنوشید. مصرف آب برای سلامتی بدن و تولید کلاژن مفید بوده و می‌تواند باعث ماندگاری اثرات هایفو شود، در نتیجه توصیه می‌کنیم پس از اینکه در یک جلسه درمانی شرکت کردید، سعی کنید مصرف آب را افزایش دهید.
  • از مصرف الکل اجتناب کنید.
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *