چگونه با هدایای تبلیغاتی به موفقیت دست پیدا کنیم؟

هدایای تبلیغاتی مقرون بصرفه

یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی برای معرفی بیشتر برند به افراد جامعه، هدایای تبلیغاتی هستند. هدایای تبلیغاتی به محصولات رایگانی گفته می‌شود که در اختیار جامعه هدف یک برند قرار گرفته و هدف از ارائه آن‌ها آشنا کردن افراد بیشتر با خدمات و محصولات برند است. از هر وسیله‌ای که در زندگی روزمره کاربرد دارد، می‌توانید به عنوان هدیه تبلیغاتی برند خود استفاده کنید. تنها کافیست پس از خرید نام برند و لوگو را بر روی هدیه چاپ کرده و آن محصولات را در اختیار مشتریان بالقوه قرار دهید.

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی دارای چندین مزیت بزرگ هستند که آن‌ها را از سایر روش‌های بازاریابی متمایز می‌سازند.

  • هزینه پایین‌تر

اگر به فکر برگزاری یک کمپین تبلیغاتی باشید، احتمالا با روش‌های مختلف تبلیغات برخورد خواهید کرد که نیاز به بودجه‌های زیاد دارند. به طور مثال برای رزرو تبلیغاتی تلویزیونی باید مبلغی را صرف ساخت ویدیو کرده و مبلغ زیادی هم برای پخش شدن ویدیو خود پرداخت کنید. از سمت دیگر تبلیغات در بیلبوردهای شهری و بین شهری هم هزینه بالایی داشته که امکان پرداخت آن برای برندهای کوچک و کسب و کارهای تازه تاسیس وجود ندارد. در این شرایط خرید هدایای تبلیغاتی بهترین روش خواهد بود. شما با اختصاص کمترین هزینه ممکن می‌توانید هدیه‌ای کاربردی تهیه کنید که نشان دهنده نام برند و شعار شرکت‌تان باشد.

هدایای تبلیغاتی کاربردی
  • تبلیغات طولانی مدت و بازدهی بالا

تبلیغات در تلویزیون یا بیلبورد برای مدت زمان خاصی ادامه پیدا می‌کند. ممکن است شما هزینه پخش تبلیغات برای یک ماه را پرداخت کرده باشید و پس از اتمام قرارداد، کمپین هم به پایان برسد اما در روش ارائه هدایای تبلیغاتی هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد. در صورتی که هدیه تبلیغاتی از بین وسایل با کیفیت انتخاب شود، تا چندین ماه یا چندین سال به وظیفه تبلیغاتی خود ادامه خواهد کرد. همین امر نشان دهنده بازدهی بالای آن‌ها است.

  • ایجاد حس خوب در افراد جامعه

با توجه به اینکه همه افراد هدیه گرفتن را دوست دارند، استفاده از این روش تبلیغاتی می‌تواند تاثیر مثبتی بر ذهن افراد جامعه داشته باشد. هر فردی که هدیه رایگانی از سمت شرکت شما دریافت کند، آن هدیه را به خاطر سپرده و حس خوبی نسبت به برند شما پیدا می‌کند. با کمک هدایای تبلیغاتی می‌توان ارتباط خوبی با افراد جامعه پیدا کرد و از سمت دیگر به قدردانی از مشتریان قدیمی پرداخت.

  • موثر در آگاهی برند و افزایش فروش

پیش از خرید هدایای تبلیغاتی باید جامعه هدف محصولات خود را مشخص کرده و بر مبنای آن هدیه‌ای مناسب را خریداری کنید. فردی که هدیه را دریافت می‌کند، حتما نام برند شما را بر روی هدیه خواهد دید اما تاثیر این روش تبلیغاتی به همین موضوع محدود نمی‌شود. اطرافیان فرد با دیدن هدیه و لوگوی حک شده بر روی آن، برند شما را شناخته و به مرور زمان اعتماد بیشتری نسبت به آن پیدا می‌کنند که همین آگاهی از برند زمینه موفقیت بیشتر شما را فراهم می‌سازد؛ به شمار مشتریان شما افزوده شده و پیشرفت زیادی را تجربه خواهید کرد.

مطالعه بیشتر: هدایای تبلیغاتی راهکاری موثر برای تبلیغات و ارتقای شناخت برند

برای رسیدن به موفقیت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای اینکه کمپین تبلیغاتی بازدهی خوبی داشته باشد، باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • انتخاب هدایای مناسب

حتما هدایای تبلیغاتی خود را از بین محصولاتی انتخاب کنید که کاربری هستند. اگر یک هدیه تبلیغاتی توسط افراد مورد استفاده قرار نگیرد، تاثیر پذیری زیادی نخواهد داشت. هر چه کاربرد آن هدیه بیشتر باشد، برند شما بیشتر شناخته می‌شود. هدیه‌ای مثل خودکار در طول روز بارها مورد استفاده قرار گرفته و نام برند را به افراد زیادی معرفی می‌کند.

  • شکل ظاهری هدیه

اگر هدیه تبلیغاتی کاربردی باشد اما شکل ظاهری آن مورد پسند مشتریان بالقوه قرار نگیرد، شانس موفقیت کمپین کاهش می‌یابد. حتما وقت کافی صرف طراحی هدایای کرده و طرحی بر روی آن‌ها چاپ کنید که مورد پسند عموم قرار می‌گیرد.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه
  • کیفیت بالای هدیه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک هدیه تبلیغاتی باید کیفیت بالای آن باشد. اگر هدیه تبلیغاتی سریع خراب شده یا بشکند، دیگر مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و علاوه بر کاهش سود، باعث از دست رفتن اعتماد مشتریان به برند می‌شود. حتما در فرآیند خرید کیفیت هدیه را در نظر بگیرید تا کمپین تبلیغاتی بالاترین بازدهی ممکن را داشته باشد.

مطالعه بیشتر: معجزه هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش

چنانچه برای خرید هدایای تبلیغاتی موثر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه راسا گیفت تماس حاصل فرمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *